Reservation Availability Calendar Guest Reviews Location Information
Book now
The Tonoz Beach Hotel is a perfect setting to escape the stress of everyday life, and we are ready to welcome you to your relaxing retreat with a warm smile.

Our goal is to ensure that our guests feel perfectly at home. We guarantee that your stay will be everything you would expect as standard (peace, comfort and impeccable hygiene and cleanliness), and so much more. We aim to achieve levels of quality above and beyond the norm, as, to us, customer satisfaction is everything. We are confident that the standards set by our employees, and reached by our facilities, will allow you to relax completely during your stay.
Rooms
Twin Room
All rooms are tastefully furnished, and have a shower cabin, WC, hair dryer, telephone and satellite TV . Air conditioning , and safety deposit boxes and minibar are also available on request.

Our rooms have lovely views of the pool area, gardens or a calm streetview.

included room prices ; split aircondition - minibar - safe box - wifi

At most 2 People can stay
App. Room Size : 20 m2

Room Details:
Bathroom with shower, Cribs, Hairdryer, Vanity mirror, Minibar, Plan of emergency exits, Room safe, Satellite TV, Sound-proofed windows, Bedside telephone, Individually controlled air conditioning, Wireless internet, Garden view, Pool view, Street view, Mountain view

Family Room
All rooms are tastefully furnished, and have a shower cabin, WC, hair dryer, telephone and satellite TV . Air conditioning, and safety deposit boxes and minibar are also available on request
bunk bed room 2 adult 2 child can stay
Our rooms have lovely views of the pool area, gardens or a calm streetview.

included room prices ; split aircondition - minibar - safe box - wifi


At most 4 People can stay
App. Room Size : 30 m2

Room Details:
Bathroom with shower, Hairdryer, Vanity mirror, Minibar, Plan of emergency exits, Room safe, Satellite TV, Sound-proofed windows, Bedside telephone, Individually controlled air conditioning, Remote control TV, Wireless internet, Garden view, Pool view, Street view, Mountain view

Triple Room
large standart room All rooms are tastefully furnished, and have a shower cabin, WC, hair dryer, telephone and satellite TV . Air conditioning, and safety deposit boxes and minibar are also available on request.

Our rooms have lovely views of the pool area, gardens or a calm streetview.

included room prices ; split aircondition - minibar - safe box - wifi

At most 3 People can stay
App. Room Size : 25 m2

Single Room


At most 1 Person can stay

Ambiance
TONOZ BEACH HOTEL
Temel amacı müşterilerinin kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlamaktır. Bir tatilden beklediğiniz bütün konforu, rahatı ve huzuru; hijyen ve kaliteyle birleştirerek sizlere sunmak, her alanda müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye ulaştırmak, onlara güvenli ve rahat bir deneyim yaşatmak tesisimizin çalışanlarının en önemli görevidir.

Günlük hayatın sıradanlığından uzaklaştıran cennetten bir köşede konumlanmış olan Tonoz Beach Hotel, konuklarını sıcak bir gülümsemeyle karşılamaya hazır.
Surroundings and Attractions
ÇEVREMİZ
“Tanrının Dünyaya Bağışladığı Cennet” olarak nitelendirilen Ölüdeniz, 3 km’lik bir kumsala sahip bulunmaktadır. Ölüdeniz’de, açık ve koyu mavinin, açık ve koyu yeşil ile iç içe girdiği bir renk armonisi içinde yüzmenin doyumsuz mutluluğu tadılabilir. Yılın on ayı ılık ve durgun suyu ile doğal lagün görünümündeki Ölüdeniz; yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerden birisidir.

Hisarönü, Fethiye ve Ölüdenizin eğlence merkezidir. Fethiye ve Ölüdenizin tam ortasında kalan Hisarönü, deniz seviyesinden 350 metre yükseklikte olduğundan dolayı daha havadardır. Bu yüzden yalnızca eğlence mekanı değil konaklama bakımından da elverişlidir. Hisarönü içerisinde irili ufaklı birçok pansiyon ve otel de hizmet vermektedir. Günün 24 saati pazarı, alışveriş merkezleri, hamamı, barları, diskoları ve aklınıza gelebilecek her türlü imkanı sağlayan Hisarönü, iyi bir tatil yaşatmak için sizleri sabırsızlıkla bekliyor.

Fethiye , "Aydınlıklar Ülkesi'nin el değmemiş bakiresi". Fethiye, Akdeniz'in içinde irili ufaklı adaların serpiştiği Fethiye körfezinde arkası çam ormanlarıyla çevrili kuzeye açık bir koyda yer alır.Kaya mezarları ve kale önünden bir düzlüğe, Karagözler'den denize doğru iner. Ufkunu şövalye adası, Günlükbarı ve karşılarındaki dağlar oluşturmaktadır.

Fethiye, Persler, Likyalılar, Karyalılar, Romalılara ait eserleri ile tanınmıştır. Kültürel zenginliği, doğal güzellikleri ve coğrafyası ile önemli turizm merkezlerimizdendir.
Languages : English العربية Български Català 简体中文 Deutsch Ελληνικά Español Français हिन्दी Magyar Indonesia Italiano 日本語 한국어 Nederlands Polski Português Русский Slovenských Svenska ภาษาไทย Türkçe Việt 繁體中文
Mobile Low Bandwidth Version

All the transactions you have made through Reseliva are encrypted and secured by 128 bit GlobalSign SSL. If you wish to verify our certificate please click GlobalSign logo below.